Příslušenství k tepelným čerpadlům NIBE VVM 300 - vnitřní systémová jednotka

Příslušenství NIBE VVM 300 - vnitřní systémová jednotka

NIBE VVM 300 (PDF)
NIBE VVM 300 - návod k instalaci (PDF)
Ceník tepelných čerpadel NIBE

NIBE VVM 300 - vnitřní systémová jednotka
tato systémová jednotka je speciálně vyvinuta pro kombinaci s tepelným čerpadlem NIBE F2025.
Jednotka VVM 300 je určena pro domy s teplovodním vytápěním a je konstruována pro přímé propojení a komunikaci s tepelným čerpadlem typu vzduch-voda NIBE F2025.
Obsahuje 155-ti litrový ohřívač teplé vody a je vybavena ekvitermní regulací podle klimatických podmínek.

Jednotka NIBE VVM 300 je vlastně elektrický ohřívač vody určený pro domy s teplovodním vytápěním. je sestaven z dvouplášťové tlakové nádoby, dvou elektrických topných těles a inteligentního řídicího systému.
Je konstruována pro přímé propojení a komunikaci s tepelnými čerpadly NIBE F2025 s výkonem 6, 8 a 10 kW. VVM 300 ve spojení s NIBE F2025 tvoří kompletní zařízení, určené pro vytápění a ohřev vody.
Jednotka VVM 300 je vybavena řídicím systémem, který zajišťuje maximálně úsporný provoz jak integrovaných topných těles (max 13,5 kW), tak i kompresoru tepelného čerpadla NIBE F2025.
VVM 300 se dodává s automatickým obtokovým ventilem, trojcestným ventilem, oběhovým čerpadlem a bezpečnostním vybavením. VVM je konstruována pro snadné připojení k tepelnému čerpadlu NIBE F2025.
S pomocí jednotky VVM 300 je možné řídit provoz tepelného čerpadla NIBE F2025, které pracuje v režimu proměnlivé kondenzace (ekvitermní regulace dle venkovní teploty).
Pokud NIBE F2025 nestačí krýt potřebu energie, aktivuje se na dobu nezbytně nutnou elektrokotel z VVM 300 ve více výkonových stupních. Když venkovní teplota klesne pod nastavenou stop teplotu tepelného čerpadla NIBE F2025 (-20°C), aktivuje se VVM 300 kompletně a přebírá výrobu tepla a teplé vody.
VVM 300 se velmi jednoduše instaluje a všechny přípojky potrubí jsou snadno přístupné. To je obzvlášť výhodné při provádění servisu.
Jednotka VVM 300 je obsahuje kompletní sadou ventilů, která v okruhu ohřevu TUV se sestává z vypouštěcího ventilu, plnicího ventilu, zpětného ventilu a bezpečnostního ventilu. Okruh elektrokotle je vybaven vypouštěcím ventilem, plnicím ventilem a bezpečnostním ventilem. Dále je jednotka vybavena automatickým obtokovým systémem řízeným podle klimatických podmínek s venkovním čidlem a čidlem na výstupu, směšovacím ventilem, oběhovým čerpadlem a expanzní nádobou.
Jednotka VVM 300 je vybavena inteligentním řídicím systémem. Ten přispívá k jednoduchosti celé obsluhy a zajišťuje, že provoz elektrického ohřívače probíhá s maximální možnou účinností. Řídicí systém též ovládá automatický systém směšování a oběhová čerpadla. Aktuální teploty a nastavené hodnoty se zobrazují na displeji.
Tepelná izolace je vyrobena z bezfreonové polyuretanové pěny, jejíž izolační schopnost odpovídá přibližně 70 mm minerální vlny. Vnější plášť je vyroben z ocelového plechu s povrchem opatřeným bílou práškovou barvou. Horní a spodní kryty jsou uchyceny příchytkami, což usnadňuje demontáž.