Nerezové ohřívače vody NIBE


podlahové topení
Mimo tepelná čerpadla a jejich příslušenství  společnost NIBE dodává na český a slovenský trh i další produkty, jako jsou nerezové elektrické a nepřímotopné ohřívače vody.

Nerezové provedení ohřívačů NIBE umožňuje jejich vysokou životnost, a to i při dlouhodobém zachování kvality vody.

Na výrobu NIBE výrobků je použita vysoce kvalitní nerezová ocel. Kvalita této použité nerezové oceli má značný vliv na antikorozní odolnost nádoby pro ohřev vody značnou důležitost. Firma NIBE zvolila feritickou ocel EN 1.4521. Tato ocel mimo jiné obsahuje 18% chrómu a 2% molybdenu, avšak jen minimální množství niklu. Protože se jedná o feritickou ocel, není náchylná k napěťové korozi, což má za následek, že je odolná proti zvýšenému obsahu chloridů ve vodě.

Vysoký obsah chrómu a zvláště pak obsah molybdenu vylepšuje odolnost vůči důlkové korozi. Extrémně nízký obsah niklu je výhodný i pro ochranu zdraví a životního prostředí, protože se při jeho provozu neuvolňují ionty niklu, které se u jiných materiálů mohou uvolňovat již během počáteční fáze provozu.

Kromě výběru materiálu je dalí mdůležitým kritériem fáze zpracování. Výroba u firmy NIBE probíhá způsobem, který absolutně vylučuje vznik trhlin. Je nezbytné, aby po svaření měl povrch nádoby, který bude v kontaktu s vodou, homogenní složení. Tohoto se u firmy NIBE dosahuje pomocí revolučního procesu moření, kdy dochází k pasivaci povrchu pomocí vytvoření rovnoměrné vrstvy oxidu, a to na celém vnitřním povrchu nádoby pro ohřev vody.

Při kontaktu s vodou, která má extrémně vysokým obsahem chloridů se může objevit důlková koroze, zvláště pokud je využívána voda s vysokým stupněm tvrdosti. Tehdy dochází k usazování vodního kamene. V tomto případech se nemůže kyslík , který je přirozeně obsažen ve vodě, dostat na povrch oceli a koroze může probíhat pod nánosem vodního kamene.